חברת יצוגית הוקמה בשנת 1991 מתוך מטרה לפתור אחת ולתמיד את סוגיית האספקה, כביסה ותחזוקה שוטפת של הביגוד המקצועי לעובדי חברות ועסקים בענפי המשק השונים. עד אז רווחו נהלי עבודה, שהתאפיינו באבדות, חוסר היגיינה, בזבזנות ופגיעה במראה הייצוגי של העובדים.

במהלך 20 שנה עבדו מחלקות הפיתוח של יצוגית על שיפור מנגנוני התפעול, המחשוב, הטכנולוגיה, הקידוד, המיון, התפירה, הכביסה והתחזוקה. כיום, לחברה צי משאיות לשירות בפרישה ארצית, וציוד טכנולוגי חדשני, בכל מחלקותיה. מערכת התפעול ונהלי העבודה הן מן המתקדמת ביותר, ושירות החברה ניתן 24 ש' ביממה לכל מגזרי השוק.

פתרונות הביגוד של יצוגית מספקים מענה מלא לכל נושא הביגוד המקצועי בתעשייה, במזון ביצור, במוסכים ובחברות השירותים. החל בעיצוב והתאמת הביגוד לצרכי החברה, דרך ניהול התחזוקה בכביסה ותיקונים, וכלה באספקה ושינוע שוטפים. למענה זה חשיבות עליונה לתפקודו השוטף והיומיומי של כל עסק, לצד הסיוע בניהולו היעיל וחסכוני, תוך שמירה על ייצוג תדמיתי הכרחי בעולם תחרותי ומתקדם.

יצוגית היא החברה היחידה שמתחייבת ל 100% אחריות לשירות אישי ונקי באספקת סט יומי לכל עובד. הסיבה להתחייבות זו היא הקשיים הרבים, הכרוכים בלוגיסטיקה של שירות מסוג זה החל על עובדים רבים מאוד, בתנאים קשים, בעלי תחלופה גבוהה וצרכי שטח מורכבים. רק יצוגית מספקת את שירותיה באמצעות נציגי שירות מיומנים, האמונים על אספקה שוטפת ופתרון בעיות בזמן אמת.

הנהלה

מנכ"ל ובעלים: גיורא לב
סמנכ"ל ובעלים: טלי לב
מנהל תפעול: איתן גמרסני
מספר עובדים: 24
מרכז יצוגית: רחוב הבנאי 9, חולון


גיורא לב, מנכ"ל ובעלים של "יצוגית", הגה את הרעיון לחברה בשנת 1991, כשעוד היה בצד השני של המתרס. כבעליו של מפעל, שהעסיק עשרות עובדים, חיפש פתרון לביגוד המקצועי של עובדיו.

אז הבחין, שאין בנמצא פתרון, המספק מענה כולל. הוא החליט לקחת על עצמו את המשימה: להוריד מכתפיו של המנהל את הריצות אחר ספקי הביגוד והכביסה. בעלי החברות המובילות בארץ זיהו את השירות החדש מסוגו, וברכו על השירות המהפכני. כיום מספק מרכז יצוגית שירות לעשרות אלפי פריטים בשבוע, ולקוחותיו נהנים מפתרון יעיל וחסכוני לאורך שנים רבות.

אבל גיורא לב הוא מנכ"ל לא שגרתי. חברתו מטפלת מדי יום בלקוחות קיימים וחדשים בפריסה ארצית, ולמרות זאת, את שולחן המשרד שלו הוא רואה מעט מאוד. במרבית זמנו הוא מסתובב בשטח. לדבר עם לקוחות ועובדיהם. לשמוע מה חסר ומה ניתן לשפר. אפילו למדוד ולהתאים במו ידיו את ג'קט השף החדש לפלוני, או לנסוע לאלמוני לתת מענה ייחודי לבקשתו. דבק בפרטים הקטנים, הוא מאמין שמצויינות היא בסיס ההצלחה בכל תחום, מאז ומעולם.